European Maccabi Games Medals

Individual Medals

Team Division Medal Event Names
Equestrian Open-Women’s Showjumping Gold Carly Dvorkin
Equestrian Open-Women’s Showjumping Silver Arly Golombek
Equestrian Open-Women’s Dressage Silver Kelly Artz
Fencing Juniors – Sabre Gold Ethan Frishman
Fencing Juniors – Sabre Bronze Isaac Alkin
Fencing Juniors – Sabre Bronze Mason Moskowitz
Fencing Juniors – Epee Silver Michael Mogilevich
Fencing Juniors – Epee Bronze Eli Weise
Fencing Juniors – Foil Gold David Prilutsky
Fencing Juniors – Foil Silver Drayper Dayton
Fencing Juniors – Foil Bronze Leo Lombardi
Fencing Open Women – Sabre Silver Anat Katz
Fencing Open Women – Foil Gold Maia Weintraub
Fencing Open Women – Foil Silver Maia Slowinski
Fencing Open Women – Epee Gold Rachel Kowalsky
Fencing Open Men’s – Foil Bronze Spencer Gordon-Sand
Fencing Open Men’s – Sabre Bronze Adam Austin
Golf Open Gold Anthony Adams
Golf Open Silver Ashton Silk
Golf Masters Bronze Cheryl Goldstein
Half Marathon Open Gold Leah Rosenfeld
Half Marathon Masters Silver Melissa Perlman
Half Marathon Open Bronze Emily Schmick
Half Marathon Masters 30+ Gold Melissa Perlman
Swimming Juniors-Boys’ Gold 4×50 Relay Steven Behar
Swimming Juniors-Boys’ Gold 4×50 Medley Relay Steven Behar
Swimming Juniors-Boys’ Gold 50M Freestyle Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Bronze 50M Freestyle Asher Stukelman
Swimming Open-Men’s Bronze 50M Freestyle Samuel Golovin
Swimming Masters-Men’s 30+ Silver 50M Freestyle Wesley Kading
Swimming Juniors-Girls’ Silver 50M Freestyle Robin Cruz-Abrams
Swimming Open-Women’s Gold 50M Freestyle Haley Herzberg
Swimming Open-Women’s Silver 50M Freestyle Eric Hjelle
Swimming Open-Women’s Bronze 50M Freestyle Jordan Leaf
Swimming Juniors-Boys’ Gold 100M Backstroke Asher Stukelman
Swimming Juniors-Girls’ Gold 100M Backstroke Lauren Levy
Swimming Open-Women’s Gold 100M Backstroke Rebecca Cohen
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200M Butterfly Aaron Rosen
Swimming Open-Men’s Gold 200M Butterfly Samuel Golovin
Swimming Open-Men’s Silver 200M Butterfly Tyler Cunningham
Swimming Juniors-Girls’ Gold 200M Butterfly Anne Deedy
Swimming Juniors-Boys’ Gold 100M Breaststroke Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Silver 100M Breaststroke Josh Sultanik
Swimming Juniors-Girls’ Gold 800M Freestyle Robin Cruz-Abrams
Swimming Open-Women’s Gold 800M Freestyle Haley Herzberg
Swimming Juniors-Boys’ Gold 800M Freestyle Asher Stukelman
Swimming Juniors-Boys’ Bronze 800M Freestyle William Lewis
Swimming Juniors-Boys’ Gold 400M Freestyle Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Silver 400M Freestyle Asher Stukelman
Swimming Open-Men’s Gold 400M Freestyle Tyler Cunningham
Swimming Juniors-Girls’ Gold 400M Freestyle Robin Cruz-Abrams
Swimming Open-Women’s Gold 400M Freestyle Haley Herzberg
Swimming Open-Women’s Silver 400M Freestyle Rebecca Cohen
Swimming Juniors-Boys’ Gold 50M Butterfly Asher Stukelman
Swimming Open-Men’s Bronze 50M Butterfly Samuel Golovin
Swimming Juniors-Girls’ Gold 50M Butterfly Lauren Levy
Swimming Open-Women’s Gold 50M Butterfly Rebecca Cohen
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200 IM Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Silver 200 IM Asher Stukelman
Swimming Open-Men’s Gold 200 IM Tyler Cunningham
Swimming Juniors-Girls’ Gold 200 IM Anne Deedy
Swimming Juniors-Girls’ Silver 200 IM Lauren Levy
Swimming Open-Women’s Gold 200 IM Haley Herzberg
Swimming Open-Women’s Silver 200 IM Jordan Leaf
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200M Breaststroke Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Bronze 200M Breaststroke Steven Behar
Swimming Juniors-Girls’ Gold 200M Breaststroke Anne Deedy
Swimming Juniors-Girls’ Bronze 200M Breaststroke Lauren Levy
Swimming Open-Men’s Silver 100M Freestyle Samuel Golovin
Swimming Juniors-Boys’ Silver 100M Freestyle Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Bronze 100M Freestyle Asher Stukelman
Swimming Open-Women’s Gold 100M Freestyle Haley Herzberg
Swimming Open-Women’s Silver 100M Freestyle Jordan Leaf
Swimming Open-Women’s Bronze 100M Freestyle Erica Hjelle
Swimming Juniors-Girls’ Silver 100M Freestyle Anne Deedy
Swimming Juniors-Girls’ Bronze 100M Freestyle Robin Cruz-Abrams
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200M Backstroke Asher Stukelman
Swimming Open-Women’s Gold 200M Backstroke Rebecca Cohen
Swimming Open-Women’s Silver 200M Backstroke Jordan Leaf
Swimming Juniors-Girls’ Gold 200M Backstroke Robin Cruz-Abrams
Swimming Open-Men’s Gold 200M Freestyle Samuel Golovin
Swimming Open-Men’s Silver 200M Freestyle Tyler Cunningham
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200M Freestyle Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Silver 200M Freestyle Asher Stukelman
Swimming Open-Women’s Gold 200M Freestyle Haley Herzberg
Swimming Open-Women’s Silver 200M Freestyle Rebecca Cohen
Swimming Juniors-Girls’ Gold 200M Freestyle Robin Cruz-Abrams
Swimming Juniors-Boys Silver 50M Breaststroke Josh Sultanik
Swimming Juniors-Boys Bronze 50M Breaststroke Steven Behar
Swimming Masters-Men’s 30+ Gold 50M Breaststroke Wesley Kading
Swimming Open-Women’s Gold 50M Breastroke Erica Hjelle
Swimming Juniors-Girls’ Gold 50M Breastroke Anne Deedy
Swimming Juniors-Boys’ Gold 50M Backstroke Asher Stukelman
Swimming Open-Women’s Gold 50M Backstroke Rebecca Cohen
Swimming Open-Women’s Silver 50M Backstroke Jordan Leaf
Swimming Juniors-Girls’ Gold 50M Backstroke Lauren Levy
Swimming Open-Men’s Bronze 100M Butterfly Samuel Golovin
Swimming Juniors-Boys’ Gold 100M Butterfly Aaron Rosen
Swimming Juniors-Boys’ Silver 100M Butterfly Asher Stukelman
Swimming Open-Women’s Gold 100M Butterfly Erica Hjelle
Swimming Juniors-Girls’ Gold 100M Butterfly Anne Deedy
Swimming Juniors-Girls’ Silver 100M Butterfly Lauren Levy
Squash Open Gold Sam Matlick
Squash Open Gold Jason Feinberg
Squash Open Silver Jason Feinberg
Squash Open Bronze Sam Matlick
Tennis Masters-Women’s Doubles Gold Ondrea Schiciano
Tennis Masters-Women’s Singles 45+ Silver Ondrea Schiciano
Tennis Masters-Men’s Singles 55+ Gold Jeff Ravetz
Tennis Masters-Men’s Doubles 55+ Silver Jeff Ravetz, Craig Jorasch
Tennis Masters Men’s Singles 55+ Silver Scott Kalb
Tennis Masters-Men’s Doubles 55+ Gold Scott Kalb, Neil Schechter
Tennis Masters-Men’s Singles 55+ Bronze Neil Schechter
Tennis Masters Men’s Singles 55+ Bronze Craig Jorasch
Tennis Open-Mixed Doubles Bronze Alexandra Kaye
Tennis Open-Men’s Singles Bronze Adam Sraberg

Team Medals

Team Division Medal Apparatus Names
Basketball Juniors-Boys’ Silver Daniel Abbo, Jonathan Acevedo, Jerrod Meltzer, Andrew Robinson, Tal Rothman, Logan Spector, Jackson Sriro, Cole Whipple, Yosef Zakon, Scott Berman, David Kroopnick
Basketball Juniors-Girls’ Gold Angelina Barokas, Danielle Bressler, Hannah Binder, Jaclyn Feit, Sophie Gerber, Adara Groman, Julia Kreider, Gabrielle Kupferman, Adira Orbach, Daniella Rothman, Sherry Levin, Glenn Coblens
Basketball Youth-Men’s Gold Isaac Adelman, Caden Arnold, Ethan Berks, Zeke Blauner, Grant Bulmash, Joshua Cohen, Albert Fallas, Nicholas Hall, Noam Rothman, Jack Stern, Moses Weintraub, Jack Weiss, David Yudien, Adam Chaskin, Jonathan Safir
Basketball Open-Men’s Gold Eli Abaev, Robert Feinberg, Michael Feinberg, Spencer Freedman, Grant Greenberg, Jeremy Horn, Sam Iorio, Austin Lavitt, Julian Marx, Jacob Rauchbach, Gabe Ravetz Daniel Schreier, Jeffrey Wulbrun
Bridge Masters Bronze Sara Kober, Jill Marshall, Gail Schergel, Art Seelenfreund, David Silver, H. Jay Sloofman
Equestrian Open-Women’s Showjumping Bronze Carly Dvorkin, Andrea Glazer, Arly Golombek
Equestrian Open-Women’s Dressage Bronze Rebecca Cord, Connor Giesselman, Leah Marks, Kelly Artz
Fencing Juniors Men’s Sabre Team Gold Isaac Alkin, Ethan Frishman, Gabriel Goldberg, Mason Moskowitz
Fencing Juniors Men’s Epee Team Silver Ari Glenn, Michael Mogilevich, Eli Weise
Fencing Juniors Men’s Foil Team Gold Draper Dayton, Leo Lombardi, David Prilutsky, Lawrence Zeltser
Fencing Open Men’s Epee Team Bronze Isaac Greenbaum, Michael Lipton, Michael Mogilevich, Eli Weise
Fencing Open Women’s Sabre Team Silver Miranda Freedman, Ashley Graflund, Anat Katz, Danielle Levitis
Fencing Open Women’s Foil Team Gold Miranda Freedman, Claire Pave, Maia Slowinski, Maia Weintraub
Fencing Open Women’s Epee Team Gold Rachel Kowalsky, Sarah Lurye, Maia Slowinski, Maia Weintraub
Field Hockey Open-Women’s Bronze Rosie Ceisler, Abigail Chernick, Amanda Colton, Sophie Craig, Graycen Dave, Sarah Edelson, Abigail Goldberg, Adena Gordon, Jaya Krishnan, Briana Rubenstein, Devon Scharf, Carly Schiller, Emily Tauber, Yael Yonah, Meredith Shifman, Hannah Dave
Soccer Open Women Gold Alyssa Fagel, Lauren Goetzman, Karenna Groff, Natalie Landau, Hannah Massagli, Sara Messinger, Sarah Moseson, Natalie Nidetch, Zoe Oasis, Emily Ribatt, Rebecca Rosen, Hannah Rosenblatt, Jessica Schildkraut, Arielel Schneider, Maya Scholnick, Danielle Stollar, Jenna Tivnan, Nicola Young, Jeffrey Katz, Andrew Chappell
Swimming Juniors Gold 4×100 Mixed Free Relay Aaron Rosen, Anne Deedy, Robin Cruz-Abrams, Asher Stukelman
Swimming Open Gold 4×100 Mixed Free Relay Samuel Golovin, Rebecca Cohen, Tyler Cunningham, Haley Herzberg
Swimming Open-Men’s Silver 200M Freestyle William Lewis, Isaac Thorman, Tyler Cunningham, Samuel Golovin
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200M Freestyle Aaron Rosen, Steven Behar, William Lewis, Asher Stukelman, Josh Sultanik
Swimming Open-Women’s Gold 200M Freestyle Rebecca Cohen, Haley Herzberg, Erica Hjelle, Jordan Leaf
Swimming Juniors-Women’s Gold 200M Freestyle Victoria Carroll, Robin Cruz-Abrams, Anne Deedy, Lauren Levy
Swimming Open Mixed Silver 200 Medley Rebecca Cohen, Tyler Cunningham, Haley Herzberg, Samuel Golovin, Erica Hjelle, Jordan Leaf
Swimming Juniors Mixed Gold 200 Medley Victoria Carroll, Robin Cruz-Abrams, Anne Deedy, Lauren Levy, Steven Behar, William Lewis, Aaron Rosen, Asher Stukelman, Josh Sultanik
Swimming Open-Men’s Silver 4×100 Freestyle Relay Tyler Cunningham, Samuel Golovin
Swimming Juniors-Boys’ Gold 4×100 Freestyle Relay Steven Behar, William Lewis, Aaron Rosen, Asher Stukelman, Joshua Sultanik
Swimming Open-Women’s Gold 4×100 Freestyle Relay Rebecca Cohen, Haley Herzberg, Erica Hjelle, Jordan Leaf
Swimming Juniors-Girls’ Gold 4×100 Freestyle Relay Victoria Carroll, Robin Cruz-Abrams, Anne Deedy, Lauren Levy
Swimming Open-Men’s Bronze 200M Medley Tyler Cunningham, Samuel Golovin
Swimming Open-Women’s Gold 200M Medley Rebecca Cohen, Haley Herzberg, Erica Hjelle, Jordan Leaf
Swimming Juniors-Girls’ Gold 200M Medley Victoria Carroll, Robin Cruz-Abrams, Anne Deedy, Lauren Levy
Swimming Juniors-Boys’ Gold 200M Medley Aaron Rosen, Steven Behar, William Lewis, Asher Stukelman, Josh Sultanik
Water Polo Juniors-Boys Bronze Jonah Albers, Jacob Berrol, Myles Cherry, Matthew Cohen, Daniel Goldberg, Zachary Hausner, Mitchell Hyder, Logan Kalish, Kyle Pearson, Maximilian Pollack, Zachary Pollack, Maximo Speiser, Kirk Lazaruk
Water Polo Open-Men’s Silver Spencer Cutrow, Michael Dworsky, Matthew Epstein, Adam Florman, Miller Geshke, Adam Greenberg, Wesley Kading, Ory Tasman, Isaac Thorman, Daniel Yahalomi, Joseph Gullikson
21st Maccabiah - Daily Live Coverage
This is default text for notification bar